Grote brand in stal en hooiberg op recreatie-eiland Koudenhoorn, Warmond

WARMOND – In de nacht van zaterdag op zondag is er brand uitgebroken op recreatie-eiland Koudenhoorn bij Warmond. Al snel werd er opgeschaald naar middelbrand en niet veel later volgde de opschaling naar grote brand. De brand woedde in een stal en een hooiberg.

De brandweer zette mede groots in vanwege de lastig te bereiken locatie. De dieren in de stal konden al door omstanders in veiligheid worden gebracht. Na drie uur kon de brandweer het sein brandmeester geven, maar kon niet voorkomen dat de stal verloren ging. Een kraan is naar het eiland gekomen om de hooibalen uit elkaar te trekken en deze verder af te kunnen blussen. Dit ging gepaard met stankoverlast voor de omgeving.

Het eiland is de komende dagen beperkt bereikbaar; het strand en het paviljoen blijven open, aldus de brandweer. Tevens meldt zij om de afzettingen te respecteren om de dieren niet verder te verontrusten. Hoe de brand is ontstaan, is onbekend.

Foto’s: Robert van Voorst

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.