Politieauto en motorscooter belanden in het water bij wilde achtervolging in Reeuwijk

REEUWIJK – Zaterdagavond 21 juni rond 20.30 uur eindigde een achtervolging op spectaculaire wijze in het water. Op het fietspad achter het Streekmuseum, ter hoogte van de Oudeweg, verloren zowel een politieauto als een motorscooter de controle en belandden in de sloot.

De politie zat achter een motorscooterrijder aan die vermoedelijk onder invloed reed. Tijdens de achtervolging raakten het dienstvoertuig én de scooterrijder in een slip, met een nat einde tot gevolg. Zowel de scooter als het politievoertuig kwamen deels of volledig in het water terecht.

Wonder boven wonder raakte niemand gewond. De scooterrijder werd kort na het incident aangehouden. Hij wordt verdacht van rijden onder invloed.

De Verkeersongevallenanalyse (VOA) heeft ter plaatse onderzoek verricht naar de toedracht van het incident. Bergingsdiensten hebben de voertuigen later uit het water gehaald. De politie onderzoekt de zaak verder.

Foto’s: 112HM