Rijnsaterwoude – Zaterdagmiddag 25 mei is rond 14.00 uur brand uitgebroken in een schuurtje aan het Visscherspad in Rijnsaterwoude. De brand was bij aankomst van de brandweer al uitslaand.
Vanwege de intensiteit van het vuur en de nabijgelegen panden schaalde de brandweer snel op naar ‘grote brand’. In het rietgedekte schuurtje was stroom aanwezig; mogelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Twee gespecialiseerde blusteams kwamen ter plaatse om het vuur onder controle te krijgen en uitbreiding naar een naastgelegen woonboot te voorkomen.
Netbeheerder Liander is opgeroepen om de stroom in het pand af te sluiten. De brandweer is nog enige tijd bezig geweest met nablussen en sloopwerkzaamheden om de laatste hotspots te doven. Dankzij snelle inzet kon worden voorkomen dat het vuur oversloeg naar andere gebouwen in de buurt. Bij de brand raakte voor zover bekend niemand gewond.
Bij de brand zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen.
Een woordvoerder van de brandweer meldde als volgt:
Rijnsaterwoude- visscherspad. Brand in schuur achter woning. Brandweer zit in op naastgelegen panden.
Update 14.45
Rijnsaterwoude- visscherspad. De schuur is niet meer te redden. Wij blijven in zetten op de woonark er naast en dat lijkt te lukken.
Update 14.58
Rijnsaterwoude- visscherspad.We zijn de brandmeester. En hebben verkomen dat de naastgelegen panden zijn gaan branden.
Foto’s: Josh Walet & 112HM.NL