Twee gewonden bij steekpartij in Amsterdam

In de nacht van zaterdag op zondag zijn op het Mercatorplein in Amsterdam twee personen gewond geraakt bij een steekpartij. Het incident vond volgens een correspondent rond 02.55 uur plaats, vermoedelijk in of bij een uitgaansgelegenheid aan het plein. Meerdere politieauto’s waren snel ter plaatse en binnen enkele minuten stond de straat vol met agenten en andere hulpdiensten.

Ambulancepersoneel verleende eerste hulp aan de slachtoffers, die vervolgens onder politiebegeleiding naar het ziekenhuis werden gebracht. Een opgeroepen mobiel medisch team hoefde uiteindelijk niet in actie te komen. De exacte ernst van de verwondingen is nog onbekend.

De politie onderzoekt de toedracht van de steekpartij. Een deel van het Mercatorplein is afgezet, sporen zijn veiliggesteld en met omstanders wordt gesproken om te achterhalen wat er precies is gebeurd. De straat bleef urenlang afgesloten in verband met het onderzoek.

Hoofdfoto ter illustratie