Zoekactie naar mogelijke zwemmer vermist in Zevenhuizerplas

Zevenhuizen – Vrijdagmiddag 9 mei rond 15.30 uur is een zoekactie gestart in de Zevenhuizerplas na een melding van een mogelijke vermiste zwemmer.

Omstanders zouden hebben gezien dat een zwemmer kopje onder ging en niet meer boven water kwam. De brandweer en politie kwamen direct met meerdere eenheden ter plaatse. Ook een politiehelikopter werd ingezet om vanuit de lucht te zoeken. De brandweerboot uit Reeuwijk doorzocht het wateroppervlak, terwijl het strandje werd afgesloten om de hulpdiensten de ruimte te geven.

Na ongeveer een uur werd de zoekactie zonder resultaat gestaakt, zo laat een woordvoerder van de brandweer weten. “Er is niemand aangetroffen door de hulpdiensten. Het is niet honderd procent zeker dat er daadwerkelijk iemand vermist is,” aldus de woordvoerder. “Daarbij komt ook dat het gouden uur voorbij is. Als er iemand onder water ligt, zijn er helaas geen overlevingskansen meer.”

Foto’s: Remco Gerritsen