Op de A27 tussen Lexmond en Vianen is woensdagmiddag 9 april brand uitgebroken in een mobiele kraanwagen van het bedrijf Nederhoff uit Gouda. De brand zorgde voor flinke rookontwikkeling en leidde tot een tijdelijke afsluiting van de snelweg richting Vianen. Rijkswaterstaat verwacht dat de weg rond 17.00 uur weer vrij is.
De brand ontstond in het voertuig dat over de snelweg reed. Toen de brandweer arriveerde, stond de kraan al volledig in brand. Ondanks de snelle inzet kon het voertuig niet meer worden gered. De vlammen sloegen over naar de berm, waardoor ook daar een stuk natuur in vlammen opging.
Rijkswaterstaat sloot de A27 tijdelijk volledig af richting Vianen. Inmiddels is één rijstrook weer vrijgegeven voor het verkeer. In de richting Gorinchem ontstond een forse kijkersfile. Hoe de brand precies is ontstaan, is nog onbekend. Voor zover bekend raakte niemand gewond.
Foto’s Justin Egberts

