Middelbrand bij bedrijf aan de Noordbaan in Moordrecht

Moordrecht – Dinsdagochtend 28 januari is er brand uitgebroken in een bedrijf aan de Noordbaan in Moordrecht. De melding kwam iets voor half tien binnen bij de hulpdiensten.

Update 10.36 uur: De brand is uit, meldt de woordvoerder. Er is brand geweest in de schoorsteen van een oven. We hebben onderzocht of de brand ook doorgeslagen is in de wand maar dat is gelukkig niet het geval.

Bij aankomst van de brandweer was er sprake van grijze rookontwikkeling. Vanwege de ernst van de situatie schaalde de brandweer op naar middelbrand, waardoor meerdere eenheden werden ingezet om de brand te bestrijden. Ook heeft de brandweer een Cobra cutter ingezet bij de melding.

De brand trok de aandacht van omwonenden en voorbijgangers door de zichtbare rookontwikkeling. Op dit moment is de oorzaak van de brand nog niet bekend. Er zijn geen meldingen van gewonden.

De brandweer blijft voorlopig bezig met het blussen en nablussen van de brand.

Meer informatie over Cobra Cutter

Het Cobra-systeem is een koud snijdend hoge druk blussysteem dat van buitenaf wordt ingezet bij branden in moeilijk toegankelijke ruimten, zoals containers en scheepsruimten. Met een trekker op de bluslans kan de brandweerman het bluswater een ‘gritstraal middel’ meegeven. Binnen een minuut ontstaat daardoor een klein gaatje.

 


Foto’s: Remco Gerritsen