NIEUWERKERK AAN DEN IJSSELÂ – Maandagmiddag 30 mei omstreeks 15.30 uur werd de brandweer van Zevenhuizen gealarmeerd voor een dier te water bij Manege Mearas Stables op de Kortenoord in Nieuwerkerk aan den IJssel.
Ter plaatse bleek er een paard al twintig minuten in het water te liggen. De ruiters hebben al geprobeerd het paard eruit te krijgen, echter lukte dit niet en werd de hulp van de brandweer ingeroepen. De brandweer van Zevenhuizen kwam met spoed ter plaatse. De brandweer heeft ook geprobeerd het paard eruit te trekken met behulp van omstanders, ook dit lukte niet waarop er werd opgeschaald naar ”Middel Hulpverlening.
Verschillende brandweer eenheden werden gealarmeerd, echter vrijwel na het alarmeren van de andere brandweervoertuigen lukte het de brandweer het paard eruit te trekken. Nadat de klus was geklaard kon de brandweer weer retour.
Foto’s : Sven Poeze